XIII Tarptautinė metodinė savaitė 2025 / „Pedagoginės – profesinės patirties sklaida muzikos mokykloje“
2025 m. vasario 24 – kovo 1 d.
Renginys skirtas muzikos ir meno mokyklų, gimnazijų, konservatorijų mokytojams.
Projekto vadovė – direktorė Ingrida Milašiūtė
Metodinės savaitės vadovė ir sumanytoja – direktorės pavaduotoja ugdymui Violeto Žymančiutė.
Kuratorė – direktorės pavaduotoja ugdymui Dangira Goštaltavičiūtė
Metodinės savaitės tikslas – skatinti mokytojų žingeidumą, domėjimąsi kolegų pasiekimais, metodinėmis naujovėmis, plėsti bendradarbiavimą su užsienio šalių mokyklomis ir pedagogais. Dalyviai gauna kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus.
Į metodinės savaitės renginius skaityti metodinius pranešimus, paskaitas, vesti edukacines veiklas bei atviras pamokas yra kviečiami šalies profesionalūs muzikai, pedagogai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, pedagogai iš užsienio, psichologai, švietimo specialistai. Atvirose pamokose dalyvauja Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos ir šalies muzikos ir meno mokyklų mokiniai.
Per projekto gyvavimo laikotarpį savo žiniomis dalinosi plačiai žinomi Lietuvos muzikinio gyvenimo autoritetai, LMTA dėstytojai: prof. Jurgis Dvarionas, prof. Algirdas Budrys, prof. Eduardas Gabnys, prof. Petras Kunca, prof. Undinė Jegėlaitė – Lipinaitienė, prof. Raimondas Sviackevičius, doc. Aušrelė Juškevičienė, doc. Rusnė Mataitytė, doc. Egidijus Buožis, lektorius Giedrius Gelgotas, lektorė Ugnė Stadnikė, dėstytojai iš užsienio ir daugelis kitų.
Remdamiesi savo profesine pedagogine patirtimi, su dėstomo dalyko metodikos naujovėmis lektoriai supažindina klausytojus. Muzikos mokyklų mokytojams labai aktualu stebėti savo kolegų vedamas pamokas. Individualios pamokos su vienu mokiniu reikalauja daug ne tik profesinių, bet ir psichologinių, pedagoginių, bendravimo žinių, todėl metodinė savaitė yra aukštai mokytojų vertinamas ir labai reikalingas renginys.
2024 metų archyvas
LEKTORIAI 2024
2023 METŲ ARCHYVAS:
————————————————————————————————————————————————————————————————-
Istorija ⇒ Galerija
2021 m.
- Paskaita „Vaikams svarbiau perduoti muzikos atlikimo praktiką, nei išmokyti repertuaro. Kitokia strategija mokant vaikus muzikos: oralumas versus raštas“. Solinio dainavimo mokytoja iš „Schola Cantorum Basiliensis“ muzikos mokyklos ANA ARNAZ (Šveicarija)
- Atviros pamokos „Darbas su polifonija. J. S. Bach. GTK“. Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos akordeono mokytojas metodininkas DANIEL ROZOV
- Atvira pamoka „Rankų pastatymas bei užduočių atlikimas pirmosiomis fortepijono pamokomis“. Klaipėdos Jeronimo Kačinsko mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė TAMARA ŽAGARIENĖ
- Valtornos meistriškumo kursai „Sėkmingo pasirodymo metodai, valtornos pratimai gražiam garsui ir plačiam diapazonui“. Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos valtornos mokytojas ARVYDAS VALATKEVIČIUS
- 2020 m.
- 2020 m. LMTA Džiazo katedros lektorius Romualdas Milašius
- LMTA styginių instrumentų katedros lektorius Dainius Puodžiukas 2020 m.
- 2020 m. LMTA Džiazo katedros lektorius Dmitrij Golovanov
- 2020 m. Baltarusijos valstybinės muzikos akademijos docentė dr. Lidija Skačko
- 2020 m. LMTA styginių instrumentų katedros lektorius Gleb Pyšniak
- 2020 m. Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytoja Ieva Baublytė
- 2020 m. Vilniaus Grigiškių meno mokyklos mokytojas metodininkas Romas Morkūnas
- 2020 m. Šilutės meno mokyklos ir Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Liudmila Kašėtienė
- 2020 m. LMTA Liaudies instrumentų katedros prof. Lina Naikelienė
- LMTA prof. Algirdas Budrys (2014)
- LMTA prof. Jurgis Dvarionas (2014)
- LMTA prof. Eduardas Gabnys (2013)
- LMTA prof. Birutė Vainiūnaitė (2015)
- LMTA prof. Rusnė Mataitytė (2013)
- LMTA doc. Egidijus Buožis (2013)