Gegužės 21d. J. Girijoto koncertų salėje įvyko Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos Jaunių choro koncertas, skirtas ilgametės vadovės Marytės Bignevičiūtės kūrybinės veiklos 30-mečiui.
Pasak mokytojos M. Bignevičiūtės, po pirmųjų metų bandomojo laikotarpio tuometinis mokyklos direktorius J. Girijotas jai pasiūlė vadovauti Jaunių chorui. M. Bignevičiutei sutikus, ji buvo įdarbinta šioje mokykloje pirmaeilėse pareigose. Jau trisdešimt metų praėjo nuo tos įsimintinos ir lemtingos dienos, tačiau M. Bignevičiūtės meilė ir profesionalumas neblėsta, o regis, tik stiprėja.
27- erius metus kartu su mūsų mokyklos Jaunių choru yra chormeisteris-koncertmeisteris Vytautas Abaris. Per šiuos metus chore dainavo daugiau nei 600 įvairių specialybių mokinių. Daugelis jų sėkmingai įsiliejo į aukštųjų mokyklų chorus. Kiti – Gabrielė Vasiliauskaitė, Dmitrij Kudrin, Erik Klincevič, Evelina Nedoltovskaja – pasirinko profesionalų muzikos kelią ir po studijų tapo diplomuotais solistais-vokalistais. Šiuo metu Evelina Volodkovič ir Vera Pavlovskaja studijuoja vokalo specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kiti, kaip antai, Liucina Vlasenko, Vitalija ir Ivona Daniulevičiūtės, tapo muzikos mokytojais, o Rūta Andrijauskaitė vargonuoja Naujosios Vilnios Šv. Kazimiero bažnyčioje. Koncerto dieną J. Girijoto koncertų salėje gausiai susirinkę buvę Jaunių choro dalyviai buvo pakviesti užlipti ant scenos ir kartu su esamais kolektyvo nariais atlikti dvi Vytauto Kernagio dainas.
Jaunių choras yra nuolatinis respublikinių moksleivių dainų švenčių, respublikinių ir pasaulio lietuvių dainų švenčių ir Respublikinių ir Tarptautinių festivalių, taip pat įvairių renginių, vykstančių Vilniaus rajone ir mieste, dalyvis. Iki šiol choras dalyvavo 16-oje moksleivių, respublikinių ir pasaulio lietuvių dainų švenčių. 2009 metais, kai dalyvauta pasaulio ir moksleivių dainų šventėse, teko parengti net 32 kūrinius, o visoms šventėms išmokta daugiau nei 300 kūrinių. Kolektyvo repertuaras įvairus – nuo subalsuotų įvairių tautų dainų iki šiuolaikinių kompozitorių kūrinių, nuo religinių opusų iki klasikos.
Kolektyvas nuolat aktyviai koncertuoja ir džiūgina savo pasirodymais Vilniaus rotušės, Lietuvos nacionalinio muziejaus, Lietuvos nacionalinės filharmonijos bei koncertinių erdvių (tokių, kaip Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus arkikatedra, Šv. Jonų, Šv. Kotrynos, Naujosios Vilnios Šv. Kazimiero, Naujosios Vilnios Šv. Mergelės Marijos Taikos karalienės bažnyčios ir kt.) klausytojus. Choras koncertavo kartu su prof. S. Sondeckio vadovaujamu kameriniu orkestru, tęsia kūrybinį bendradarbiavimą su prof. D. Katkaus kameriniu orkestru bei su prof. R. Sviackevičiaus vadovaujamu Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos kameriniu orkestru „Cantus“.
Jautrus, kupinas šviesių prisiminimų ir ilgesingų atodūsių buvo vakaras, privertęs nubraukti ne vieną ašarą ne tik choro senbuvius, bet ir žiūrovus. Puikus choro dainų atlikimas, profesionalus mokytojų darbas, kruopščiai atrinktas repertuaras žavi ir nei vieno nepalieka abejingu.
Ilgiausių metų jaunių chorui ir jo vadovams.
Teorinio skyriaus mokytoja Vera Badjanova