Visuomenė negali likti abejinga savo mažųjų piliečių likimui.
Tik šiandien patyrę tauriausią jausmą – žmogiškąją meilę – vaikai
patys ją skleis bei dalinsis su kitais ir šiandien, ir ateityje.
Alma Adamkienė
Daugiau kaip 10 metų Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla vykdė respublikinį projektą “IŠSIPILDYMO AKCIJOS ĮKVĖPTI”. Projekto tikslas buvo atkreipti dėmesį į Vaikų globos namuose gyvenančius vaikus, suteikiant jiems galimybę artimiau susipažinti su muzikos pasauliu, įnešti į jų kasdienybę džiaugsmo, šilumos, tikėjimo.
Projekto autorė, režisierė ir meno vadovė fortepijono mokytoja metodininkė Irena Žilinskienė, kuratorius mokyklos direktorius prof. Ričardas Sviackevičius, koordinatorė kanklių mokytoja metodininkė Eglė Stuokaitė.
Lietuvos muzikos ir meno mokyklų auklėtiniai kasmet koncertuoja vaikų globos įstaigose (globos namuose, internatinėse mokyklose, SOS vaikų kaimuose) visoje Lietuvoje. Artėjant Kalėdoms – džiaugsmo, meilės ir stebuklų metui, atnešančiam gražią viltį ir dvasios ramybę, vienoje iš Vilniaus koncertų salių (Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje, Šv. Jonų bažnyčioje, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, kt.) rengiamas baigiamasis metų koncertas, kurį likimo nuskriaustiems vaikams dovanoja jų bendraamžiai, muzikuodami kartu su žinomais atlikėjais. Šis renginys įgavo plėtros akstiną 2007 metais, kai jo partneriu tapo ponios Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas.
Respublikinis projektas plečia ir tęsia pradėtą veiklą jau tarptautiniu mastu kviesdamas atsigręžti į likimo mažiau apdovanotus mūsų šalies žmones ir vadindamasis tarptautiniu projektu „Atsigręžk”
PROJEKTĄ GLOBOJA PIRMOJI PONIA DIANA NAUSĖDIENĖ
Tikslai ir uždaviniai:
Emocinė ir socialinė aplinka yra reikšmingas žmogaus psichinės sveikatos, raidos ir asmenybės vystymosi komponentas. Šis projektas suteikia galimybę mėgautis muzika ir pajusti jos poveikį emocinei būsenai.
Projekto tikslas yra atkreipti dėmesį į vaikus, augančius globos namuose, socialinėse šeimose, senelių globos namuose gyvenančius senolius ir ligoninėse sunkias ligas besigydančius bei neįgaliųjų problemas.
Auklėti mūsų vaikus gerumo, atjautos dvasia. Skatinti užuojautos ir supratimo išraišką tiems, kam gyvenimas atseikėjo mažiau laimės.
Įdiegti tradicinį bendradarbiavimą tarp muzikos mokyklų, socialinių globos namų, socialinių šeimų, ligoninių.
Mažinti globos namuose arba socialinėse šeimose augančių vaikų atskirtį nuo jų bendraamžių, plėsti tolerancijos ribas, padėti likimo nuskriaustiems vaikams lengviau integruotis į visuomenę.
Praskaidrinti ligonių, negalią turinčių ir gyvenimo saulėlydyje atsidūrusių žmonių kasdienybę ir formuoti sveiką visuomenės požiūrį į šią mūsų visuomenės dalį.
2020 metų programos turinys:
Surengti koncertai-susitikimai su įvairių miestų socialinių globos namų, socoalinių šeimų gyventojais, ligoniais, besigydančiais įvairiose gydymo įstaigose:
2020 01 23 – Salaspilio Muzikos ir meno mokyklos mokinių koncertas „Žiemos jausmai” Rygos specializuotoje pagrindinėje mokykloje „Gaisma” (”Šviesa”)
2020-02–04 Keturios TV laidos. Vieta Naujamiestis, Krekenava, Ramygala.
Projektas “Tiktai kas tikra“, skirtas kartų ( vaikų – tėvų – senelių ) ryšio stiprinimui. Projekto
dalyviai: VšĮ Aukštaitijos RTR, trečiojo amžiaus universiteto dalyviai, Panevėžio r. muzikos
mokyklos: tautinių instrumentų orkestras ,,Žilvitis“, jaunių choras, tradicinių kanklių ansamblis ,,Kanklytės“, folklorinis ansamblis.
2020-04-02 Panevėžio Šv. Juozapo globos namai. Panevėžio muzikos mokyklos Naujamiesčio skyriaus mokinių koncertas ,,Pavasarinė dovana seneliams“.
Dėl pandeminės situacijos surengti virtualūs koncertai:
Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos:
1. VŠĮ Lietuvos moterų katalikių sąjunga „Vaikų ir jaunimo paramos centras“
2. Vilniaus Antakalnio socialinės globos namai
3. Vilniaus vaikų globos namai „Gilė“
4. VŠĮ „Senevita“
5. VŠĮ dienos centras „Mes esame“
6. Savarankiško gyvenimo namai ir trumpalaikės globos centras
7. VŠĮ Senelių namai „Sevilis“
8. Specialieji socialinės globos namai „Tremtinių namai“
9. VŠĮ Adutiškio senelių namai
Kalvarijos muzikos mokyklos
1. Kalvarijos globos ir užimtumo centro socialinės globos namus
2. Kalvarijos socialinės globos namus
3. Marijampolės specialiuosius socialinės globos namus
(atsakinga mokyt. R. Mačiulskienė)
Alytaus l/d „Nykštukas” koncertas „Kalėdų angelas“ (atsakinga mokyt. J. Sabonienė)
Alytaus muzikos mokyklos koncertas „Kalėdos mūsų širdyse” asociacijos „Pasitinkant senatvę” globos skyriuje (atsakinga mokyt. J. Sabonienė)
Anykščių Meno mokyklos koncertas-maratonas „Tutti”
1. Svėdasų senelių globos namai
2. Burbiškio grupinio gyvenimo namai
3. Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras
4. UAB senelių namai „Sidabrinis amžius“ (atsakinga mokyt. J. Novikienė)
Panevėžio muzikos mokyklos koncertas „Kalėdinė girlianda”
1. Panevėžio Šv. Juozapo globos namai.
2. Panevėžio A. Banzos kūdikių ir vaikų globos namai. (atsakinga mokyt. D.Kriščiūnienė)
Projektas „Atsigręžk“ bendradarbiauja su Artūro Noviko džiazo mokykla, Eglės Špokaitės baleto mokykla, „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija bei Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“, choru „Jauna muzika“, vaikų ir jaunimo orkestru „Jovaras“, liaudiškos muzikos grupe „Kankleliai“, instrumentiniu ansambliu „Subtilu-Z“, dainininkėmis Natalija Katilienė, Gabriele Vasiliauskaite, Rasa Kaušiūte, aktore Janina Matekonyte, etnologe, literatūros ir tautosakos instituto mokslo darbuotoja Gražina Kadžytė.
Gražia idėja kiekvienais metais susidomi ir ją skleidžia savo aplinkoje vis daugiau ne tik Lietuvos muzikos ir meno mokyklų moksleivių bei profesionalių atlikėjų, bet ir Latvijos bei Lenkijos jaunųjų muzikų, kartu su mūsų krašto kolegomis dalyvaujančių koncertuose. Projekto dalyviai iš užsienio koncertuoja vaikų globos namuose savo šalyse, tuo atkreipdami visuomenės dėmesį į tokių įstaigų problemas. Šios ilgametės iniciatyvos sumanytojos ir meno vadovės Irenos Žilinskienės tikėjimas kiekvieno žmogaus gerumu ir prasminga vaikų ateitimi verčia šią darbščią muzikę kūrybingai ir nenuilstamai dirbti, siekiant pradžiuginti ir nuskaidrinti mažųjų gyvenimus.