Edukacinis projektas „Rinkis profesiją – BŪK MUZIKAS ! skirtas Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos mokiniams, kviečiantis iš arti pažinti muzikos srities profesijas.
Projekto, startavusio 2022 metais, tikslas – supažindinti mokinius, jų tėvelius ir mokytojus su įvairiomis muzikos srities specialybėmis, veiklomis ir jų galimybėmis.
Neretai vaikai ir dažnai tėveliai mano, kad jei mokaisi groti instrumentu, tai vienintelis profesijos pasirinkimas muzikos srityje- atlikėjas. Tačiau, anaiptol taip nėra: muzikos vadyba, garso režisierius, muzikologas, muzikos terapeutas, dirigentas, kompozitorius, pedagogas… ir taip galima vardinti ilgai.
Susitikimų metu, savo srities specialistai, lyderiaujantys profesinėje karjeroje, siekiantys profesinių aukštumų muzikai, pasakoja savo kelią nuo muzikos mokyklos iki dabartinio taško. Kokių žinių reikia, kas lengva ar sunku, kodėl šią sritį rinkosi, iššūkiai, džiaugsmai ir daugelis kitos vaikus dominančios temos.
Projekto autorė ir vadovė – direktorės pavaduotoja ugdymui Dangira Goštaltavičiūtė
2024 m. kovo 5 d. kvietėme iš arčiau susipažinti su fortepijono derintojo profesija. Kokių žinių, studijų ir įgūdžių reikia norint būti fortepijono derintoju, pasakojo, demonstravo ir vaikus supažindino su mechanizmais bei inventoriumi, Lietuvos fortepijonų derintojų asociacijos (LFDA) vadovas, fortepijonų derintojas, lektorius, įmonės „Tonus vivus” vadovas AUDRIUS BLAŽIŪNAS. Daugiau apie Audrių Blažiūną ir jo veiklas ,galite susipažinti https://tonusvivus.lt/
2023 m. lapkričio 7 d. įvyko pažintis su MUZIKOS TERAPEUTO PROFESIJA , kurią pristatė muzikos terapeutė, Lietuvos muzikos terapijos asociacijos narė dr. Zita Abramavičiūtė – Mučinienė
Profesionalia muzikos terapeute tapo 2020 m., pabaigus jungtinę magistrantūros muzikos terapijos studijų programą Lietuvoje. Iki to sekė kone 15 metų kryptingo domėjimosi šia sritimi profesiniuose muzikos terapijos seminaruose ir mokymuose Lietuvoje bei užsienyje, praktinėje stažuotėje Anglijoje neuroreabilitacijos centre, socialinių mokslų doktorantūros studijose.
Dr. Zita Abramavičiūtė – Mučinienė dirba su suaugusiais, sergančiais epilepsija, stebi muzikos terapeuto veiklą, kartu su juo darbuojantis, su suaugusiais asmenimis, patyrusiais smegenų traumas ar susidūrusiais su skirtingomis neurologinėmis ligomis. Taip pat, su ikimokyklinio amžiaus vaikais, turinčiais raidos iššūkių. Intensyviai domisi Neurologine muzikos terapija ir muzikos terapijos taikymu reabilitacijos srityje – specifiniai muzikos terapijos metodai čia pasitelkiami, siekiant atkurti ar pagerinti dėl smegenų traumų ar įvairių neurologinių ligų pažeistas sensomotorines, kalbos ir kalbėjimo bei pažintines funkcijas.
Kiekviena patirtis ir susitikimas su klientais formuoja mano kaip muzikos terapeutės identitetą, kuris natūraliai kinta, tačiau greta išlaiko ir kertines atramas – dėmesį autentiško tarpusavio ryšio su klientu kūrimui bei nuolatines pastangas atrasti ir puoselėti asmens resursus. Nuolat tobulinuosi dalyvaudama įvairiuose profesiniuose seminaruose, tęsiu reguliarias supervizijas ir, pagal poreikį, asmeninę terapiją.
2020 m. įgijo Neurologinės muzikos terapijos specialistės sertifikatą (JAV, The Academy of Neurologic Music Therapy).
Nuo 2019 m. yra Lietuvos atstovė Europos muzikos terapijos konfederacijoje (European Confederation of Music Therapy), buvusi Lietuvos muzikos terapijos asociacijos Tarybos pirmininkė, jungtinės magistrantūros studijų programos Menų terapija lektorė.
2023 m. spalio 10 d. 15:45 val. kviečiame susipažinti su MUZIKOS VADYBOS profesiją, kurią pristatė Kristupo vasaros festivalio meno vadovė, VŠĮ ” Kristupo festivaliai” direktorė JURGITA MURAUSKIENE
Nuo 2006 m. Jurgita Murauskienė yra VšĮ „Kristupo festivalis” direktorė, o nuo 2017 m. Kristupo vasaros festivalio meno vadovė, pakeitusi ilgametį jo meno vadovą – prof. Donatą Katkų.
2018-aisiais už nuoplenus lietuvių ir lenkų kultūrai, J. Murauskienei įteiktas Nusipelnęs kultūrai Gloria Artis bronzos medalis, o jos vadovaujamai įstaigai suteiktas profesionalaus scenos meno įstaigos statusas.
J. Murauskienė išplėtė Kristupo vasaros festivalio programos geografinę apimtį, įvedė naujas koncertų formas (muzikiniai piknikai, naktiniai rečitaliai, ekskursija+koncertas) bei užtikrino tarptautinį matomumą: festivalis įvertintas tarptautiniu kokybės ženklu EFFE Label (2017-2023), įtrauktas į 70 geriausių Europos festivalių gidą , pelnė kūrybiškumo ir inovatyvumo tarptautinį pažymėjimą FestLabPass.
Savo žinias ji nuolatos tobulina įvairiuose mokymuose, seminaruose, yra Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos narė, dalyvauja tarptautinių kultūrinių tinklų veikloje.
NUOTRAUKOS IŠ SUSITIKIMO SU KOMPOZITORIUMI VYTAUTU V. BARKAUSKU